Біля берегів Іспанії врятували 600 біженців
Загрузка плеера...

Біля берегів Іспанії врятували близько 600 біженців з Африки. Вони намагалися потрапити до Євросоюзу через Середземне море.

За словами іспанських рятувальників, близько 400 мігрантів на десятках човнів рухалися до південно-східного регіону Мурсії. Понад сто людей на "моторках" пливли морем Альборан. Ще півсотні мігрантів намагалися перетнути Гібралтарську протоку.

Нагадаємо, що після Італії та Греції, Іспанія є третіми найактивнішими воротами для нелегальних переселенців у Європу. За інформацією Міжнародної організації з міграції, у 2017 році кордон Іспанії перетнуло понад 17 тисяч людей. Загалом до берегів Європи протягом тільки цього року дісталися десь 160 тисяч осіб. Вважається, що близько трьох тисяч мігрантів загинули під час подорожі.

Євросоюз намагається активно боротися з нелегалами. Наприкінці вересня цього року Європейська комісія презентувала дворічний план, за яким країни ЄС мають розподілити щонайменше 50 тисяч біженців. Утім, поки що держави-учасниці зобов'язалися розмістити у себе лише 34 тисячі переселенців із країн Африки та Близького Сходу.

Раніше основний маршрут мігрантів із Туреччини до Греції пролягав через Егейське море. Та після того, як у 2016 році Туреччина уклала з Європейським Союзом угоду щодо біженців, цей шлях майже не використовують. Тепер європейський кордон перетинають більш небезпечним морським маршрутом Лівія-Італія.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram