ГПУ передає повноваження несформованому ДБР
Загрузка плеера...

Генеральна прокуратура втратила право розслідувати справи проти високопосадовців, суддів та працівників правоохоронних органів. Крім того, у ГПУ вже не можуть займатись військовими злочинами. Всі ці функції перейшли до Державного бюро розслідувань. Така передача повноважень була передбачена Кримінальним процесуальним кодексом, відповідна норма набула чинності 20 листопада.

Втім, ГПУ має право завершити досудові розслідування, розпочаті до цього. Проте прокурори обмежені у часі, адже впоратись із цими провадженнями вони повинні не більше ніж за два роки. Раніше генпрокурор Юрій Луценко зазначав, що ГПУ має передати іншим відомствам близько 22 тисяч кримінальних проваджень.

Відзначимо, Генеральна прокуратура втратила також можливість розслідувати гучні корупційні справи, які належать до підслідності Національного антикорупційного бюро. Відкривати провадження проти працівників НАБУ і антикорупційної прокуратури в ГПУ також не зможуть. Тепер повноваження на це має ДБР.

Новий орган зможе вести справи, зокрема, проти екс-президентів, народних депутатів, членів Кабміну і Центрвиборчкому, секретаря РНБО та, власне, генерального прокурора. Ряд таких проваджень зараз розслідують детективи антикорупційного бюро.

Керівником нового відомства обрано Романа Трубу. Конкурсна комісія також визначилась із двома його заступниками. Втім, Державне бюро розслідувань ще не почало свою роботу. Штат бюро, який має налічувати 1,5 тисячі осіб, досі не сформований.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram