Німеччині загрожує криза через провал "Ямайки"
Загрузка плеера...

Вільна демократична партія Німеччини заявила про вихід із переговорного процесу з Християнсько-демократичним союзом та "зеленими" щодо формування більшості у Бундестазі. Своє рішення керівництво політичної сили у офіційних джерелах пояснило коротко і ясно: "Краще не керувати, ніж керувати неправильно". За інформацією ЗМІ, причиною провалу домовленостей так званої "Ямайки" стала нездатність сторін урегулювати питання біженців.  

Демарш FDP створює для виконувачки обов’язків канцлера Ангели Меркель патову ситуацію. На коаліції фактично поставлено хрест, оскільки соціал-демократи Мартіна Шульца домовлятися з опонентами наміру не мають. За таких умов очільниця уряду вимушена прозвітувати перед федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром про невдачу переговорів. Глава держави має повне право розпустити щойно обраний парламент та призначити повторне волевиявлення.

Зрозуміло, що такий сценарій аж ніяк не влаштовує ХДС, адже шанси правлячої партії на повторення вересневої перемоги різко впали. Натомість збільшити своє представництво можуть соратники Шульца, а також ультраправі з "Альтернативи для Німеччини".        

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram