Губернатор Закарпаття заявив, що карпатські ліси під загрозою
Загрузка плеера...

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив, що у регіоні намагаються провести "кулуарне реформування лісової галузі". Москаля обурило нещодавнє рішення Кабміну. Уряд ухвалив Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року. Проект передбачає ліквідацію державних лісгоспів і створення суб'єктів господарювання з корпоративними правами.

Москаль вважає, що таке формулювання використовують, аби не викликати обурення у суспільстві. Губернатор Закарпаття впевнений, що це призведе до приватизації карпатських лісів.

Щоправда, поки за вікові дерева переживати не варто. Геннадій Москаль стверджує, що ліси в українських Карпатах поки неушкоджені. У якості аргументу голова обладміністрації додав супутникове фото, на якому видно, що від вирубки лісів потерпає Румунія. Москаль впевнений, що сусіди припустилися помилки, віддавши ці території у користування австрійській фірмі.

Відзначимо, зараз Лісовий фонд України володіє 10,5 мільйонами гектарів. В уряді повідомляють, що щорічно вирубують менше 1% деревини. Після того, як у Кабміні прийняли Стратегію реформування лісового господарства, кілька народних депутатів звернулись до прем'єр-міністра, вимагаючи не допустити реалізації програми. Нардепи стверджують, що уряд не узгоджував документ з профільними підприємствами та громадськими організаціями.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram