Британська королева святкує Платинове весілля
Загрузка плеера...

20 листопада Королева Великої Британії Єлизавета II та її чоловік Філіп відзначають 70-у річницю подружнього життя. На Туманному Альбіоні цю подію називають Платиновим весіллям.

Союз найвпливовішого монарха світу та представника грецької династії Глюксбургів є найдовшим шлюбом серед глав держав за всю історію. У 1947 році весілля 21-літньої Єлизавети та 26-річного Філіпа ознаменувало відродження Англії після Другої світової війни. Тож чергові роковини – це не лише свято для королівської родини, але й символ повернення до мирного життя та процвітання, що зберігся у пам’яті підданих Її Величності.

Цікаво, що Філіп не прийняв традиційного для чоловіка монарха звання консорта, натомість напередодні весілля він був удостоєний одразу трьох титулів – герцога, графа та барона. Пізніше до цього списку додався ще й принц.

У Лондоні Платинове весілля королеви відзначать дзвоном у Вестмінстерському абатстві. Кондитери приготують для монарха величезний трьох’ярусний торт, більша частина якого буде віддана у благодійні організації для пенсіонерів та ветеранів. Надвечір планується сімейна вечеря для родичів та близьких Єлизавети II. Масових святкувань Вестмінстерський палац не влаштовував, мотивуючи це нестабільною політичною ситуацією.           

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram