Екс-голова Нацбанку розкритикував Гонтареву
Загрузка плеера...

Впродовж трьох років Національний банк під керівництвом Валерії Гонтаревої вилучив з економічного обороту понад 700 млрд грн, знищивши банки і економіку. Про це заявив Володимир Стельмах, який очолював НБУ з 2000 по 2003 та з 2004 по 2010 роки.

Економіст в інтерв'ю одному з видань пояснив, що регулятор провадив жорстку рестрекційну політику. Це означає, що Нацбанк зменшував грошову масу, підвищуючи кредитні і податкові ставки. Таким чином регулятор збільшив резерви, проте фінансовий ринок залишили чимало установ, а вкладники втратили свої заощадження. Володимир Стельмах зазначив, що такі дії не були пов'язані з вимогами Міжнародного валютного фонду.

За словами Стельмаха, регулятор не повинен піклуватись лише про одержання прибутку, як це роблять комерційні банки. Економіст нагадав, що головна функція Нацбанку – підтримка національної валюти.

Нагадаємо, у квітні Валерія Гонтарева, яка очолювала НБУ, подала у відставку. Зараз обов'язки голови Нацбанку виконує Яків Смолій. Його і банкіра Володимира Лавренчука називають основними кандидатами на посаду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram