Комітет виборців порахував "тушок" у парламенті
Загрузка плеера...

Члени Комітету виборців України оприлюднили статистику щодо зміни народними депутатами восьмого скликання фракційної приналежності. Виявилося, що за три роки кожен 12-ий обранець вийшов зі складу тієї фракції чи групи, до якої він доєднався на початку каденції. Знайшлися серед парламентарів і так звані "тушки", які переметнулися на бік політичних опонентів.

Зокрема, депутати з групи "Воля Народу" Бондар, Кацуба, Ланьо, Шаповалов та Развадовський опинилися у "Відродженні". Троє із семи нардепів, виключених зі складу "Самопомочі" через порушення партійної дисципліни, доєдналися до "Блоку Петра Порошенка" – це Павло Кишкар, Віктор Кривенко та Ірина Суслова. Найцікавіше склалася парламентська доля у Сергія Мельничука – починав він "радикалом", потім перейшов до "Волі народу", а згодом узагалі став позафракційним.

"БПП" покинули аж 14 депутатів, причому лише двоє з них – Борислав Розенблат та Олег Барна – не за власною ініціативою. Щоправда, Барну потім повернули. У "Батьківщини" одна втрата – перший номер списку Надія Савченко, яку виключили рішенням фракції.

Зазначимо, що, згідно зі статтею 81 Конституції України, невходження чи вихід депутата з фракції тієї партії, від якої він обирався, є підставою для позбавлення мандата. Потрактування цього положення й досі викликає у суспільстві суперечки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram