Донорство від мертвих відкриває шлях корупції
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров’я з початку 2018 року обіцяє забезпечити умови для налагодження в Україні трансплантації органів померлих, що не є родичами хворих. У відомстві говорять, що лише донорства нирок наразі потребують понад дві тисячі громадян. Ініціатива уряду має дати їм шанс на одужання та повноцінне життя.

Експерти вважають, що наказ, підписаний незаконною очільницею МОЗу Уляною Супрун, має чимало підводних каменів. Зокрема, в Україні досі не налагоджена система трансплант-координації. Загальної бази "донор-реципієнт" не існує. Тож органи просто не встигатимуть доправляти пацієнтам, яким їх мають пересадити. Та ж нирка придатна для вживлення лише добу після смерті попереднього власника.

Окрім того, недосконалість законодавства призведе до зростання корупції та спекуляцій. У державній черзі за донорськими органами можуть раптово виникати "перестановки" на користь тих, хто здатен заплатити. Також виникне група "посередників", які за великі гроші обіцятимуть родичами пацієнтів дістати необхідний орган швидше. Юристи навіть не виключають, що людей, які дали письмову згоду на донорство, будуть відслідковувати і вбивати заради отримання нирки чи печінки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram