Рада не змогла гармонізуватися з європейським законодавством
Загрузка плеера...

Після псевдореформ виконавчої гілки влади у Верховній Раді оголосили про старт змін у парламенті. Депутатам вчергове пропонували включити до порядку денного та ухвалити рішення за одним із відповідних законопроектів.

Вадим Івченко, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"Це не реформа Верховної Ради. Просто вірна позиція, коли ми будемо мати відповідний комітет, який буде мати відповідне міністерство. Це нормальна позиція. Тобто, щоб не було так, що у нас 40 міністерств і 20 комітетів. І не зрозуміло, який комітет за який відповідає. Або навпаки, наприклад, 20 міністерств і 40 комітетів. Це вірна позиція – гармонізація законодавства з європейським і гармонізація з виконавчими органами влади".

Законопроект 6256 пропонує вирівняти співвідношення міністерств та парламентських комітетів за формулою 20 на 20.

Юрій Левченко, народний депутат (позафракційний):

"Це абсолютна маячня, той законопроект, який пропонується. У нас по конституції парламентська республіка, а не президентська. І це міністерства мають формуватися по парламентським комітетам, а не навпаки. Більше того, така постановка питання взагалі абсурдна. А що робити із такими комітетами, які в парламенті логічні, а у виконавчій владі нелогічні? Наприклад, антикорупційний комітет. У нас що, є антикорупційне міністерство, чи що? Немає! І не може бути. А комітет такий має бути. Це логічно, щоб займатися саме такими законопроектами. Це абсурдна ідея, спрямована, на мою думку, на кулуарний перерозподіл якихось керівних посад у комітетах Верховної Ради".

Цього скликання дуже багато парламентських комітетів не мають голів. Їхні обов’язки виконують перші заступники.

Варто нагадати, що під час погоджувальної ради у понеділок, 13 листопада, спікер парламенту Андрій Парубій наголосив, що законопроект щодо "реформування" Верховної Ради має бути ухвалений. Наступного тижня українські народні обранці мають зустрітися з європейськими колегами, тож було б непогано їм продемонструвати хоч якісь реформи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram