Рада скасувала вихідний другого травня
Загрузка плеера...

Народні депутати позбавили українців вихідного другого травня, натомість зробили неробочим днем католицьке Різдво, 25 грудня. За відповідні зміни до Трудового кодексу України проголосували 238 депутатів.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Закон прийнятий! Я хочу подякувати всім колегам і Олегу Валерійовичу за розуміння ситуації! І усім народним депутатам. Це велика перемога! Усі фракції вітаємо! БПП за розуміння і позицію. Народний фронт, Самопоміч. Всіх Авторів! Це дуже важлива постанова".

Скасувати вихідний  другого травня запропонував сам спікер Андрій Парубій.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Роблячи вихідний 25, щоб ми зазначили, що день міжнародної солідарності трудящих не першого-другого, а тільки першого числа, як день праці. Щоб ми один вихідний замінили на другий вихідний, а не ліквідовували. І це буде правильно!"

Головний "радикал" Верховної Ради спочатку виступав за права трудящих із парламентської трибуни особливо гаряче.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Ми категорично проти того, щоб у трудящих забирати право святкувати день праці. От виходить мій колега і розказує – я не розумію, для чого свято день трудящих. Тому що у вас одні свята дармоїдів! А треба поважати людей, які роблять економіку, які створюють додану вартість. Що таке свято 1 травня і 2 травня? Це не просто свято трудящих! Це свято возз’єднання сімей! Тому що діти їдуть до батьків, щоб допомогти картоплю у селі посадить. А ви хочете позбавити можливість об’єднати сім’ї!".

Окремо ці дві пропозиції підтримки у залі не знайшли.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Колеги увага! У нас частина не хоче голосувати без другого травня, а частина не хоче голосувати з другим травня. Голоси є! Просто ми втрачаємо там 25 і там 25. Ми десь повинні їх забрати".

Такі голоси знайшлися у "радикалів", які за 10 хвилин змінили позицію фракції на діаметрально протилежну.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Як казав Вінстон Черчилль, тільки дураки і покійники не міняють своєї думки. Аргументи, які прозвучали в цьому залі, переконали нас голосувати за це рішення, запропоноване головою Парубієм". 

Коаліція захопилась настільки, що хотіла скасувати ще й перенесення вихідних.

Віталій Курило, народний депутат (фракція "БПП"):

"Для того, щоб у нас працювала економіка, для того, щоб у нас зростало виробництво, я вважаю, нам необхідно відмовитися від перенесення вихідних на понеділок, коли це ввели в 90-ті роки чи на початку 2000-х. Коли святковий день припадає на неділю і переносимо його на понеділок. Вважаю, що це абсолютно неправильно. І такої традиції немає в більшості країн світу. Це тільки окремі багаті країни таке роблять".

Але цю пропозицію депутати не підтримали. На обговорення свят парламентарії витратили майже півдня і до розгляду справді важливих питань руки знову не дійшли.

Ігор Луценко, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"У нас є купа кадрових питань, у державі кадровий розвал. Куча відомств є обезголовленими. Тим не менш, ми займаємося дискусіями щодо вихідних, хоча вона теж важлива. Але набагато менш важлива, ніж поточна кадрова політика хоча б".

Нагадаємо, цього тижня Верховна Рада внесла зміни також до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту", які виключають із документу термін Велика вітчизняна війна і запроваджують термін Друга світова війна.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram