Більшість нардепів має конфлікт інтересів
Загрузка плеера...

Серед 422-х народних обранців восьмого скликання 38 мають реальний конфлікт інтересів. Із них майже половина парламентаріїв діє у своїх комітетах Верховної Ради з метою особистої вигоди. Про це заявили громадські активісти, які проаналізували декларації депутатів за 2016 рік.

Уляна Полтавець, програмний директор ГО "Лабораторія законодавчих ініціатив":

"Виявилося, що 31% депутатів володіють корпоративними правами. 25% є кінцевими бенефіціарами юридичних осіб. 38 депутатів мають реальний конфлікт інтересів. З них двоє – це голови комітетів. Це голова транспортного комітету та голова комітету з питань охорони здоров'я. Рекордсменами з наявності конфлікту інтересів є аграрний комітет, там 20 депутатів мають конфлікт інтересів. Також це комітет з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства – 7 депутатів. При цьому деякі підприємства можуть бути записані на родичів, дружин, чоловіків, близьких родичів, а не самих депутатів. Що все одно суперечить закону про запобігання корупції".

Як зауважують дослідники, прогалини у законодавстві, а також пасивність контролюючих органів не дозволяють розв'язати уже наявні конфлікти, а також попередити потенційно можливе виникнення суперечностей інтересів. Така ситуація досі залишає найзручнішу шпарину для виникнення корупції у вищих ешелонах влади.

Уляна Полтавець, програмний директор ГО "Лабораторія законодавчих ініціатив":

"Наявність конфлікту інтересів у народних депутатів є першопочатковим джерелом виникнення корупції. Депутати активно користуються відсутністю покарання за наявність приватного інтересу. Прикладів, коли представник певної індустрії є членом профільного комітету або очолює його, в українській практиці достатньо багато. Ми всі знаємо про такий термін як кумівство, всі засуджуємо його. Однак наразі конфлікт інтересів, який розкриває цей термін не є на порядку денному ані парламентської реформи, ані боротьби з корупцією".

За словами активістів, наразі зарадити цьому не можуть навіть антикорупційні органи, мета яких не лише боротьба, а й запобігання корупції.

Уляна Полтавець, програмний директор ГО "Лабораторія законодавчих ініціатив":

"Ані регламентний комітет, ані НАЗК не вживають необхідних заходів для уникнення, для усунення вже наявних конфліктів інтересів. Самі ж депутати користуються цим становищем та безкарністю, беруть участь у голосуванні щодо питань, у яких мають прямий інтерес".

Експерти стверджують, якщо ситуація не зміниться найближчим часом, то боротьба з корупцією, про яку говорять усі політичні сили, залишиться виключно красивим гаслом, яке збуджує електорат і не підтверджене реальними діями.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram