У Зімбабве приїхали переговорники з ПАР
Загрузка плеера...

Після військового перевороту у Зімбабве Південно-Африканська Республіка відправила до країни своїх міністрів оборони та державної безпеки. У ПАР хочуть, щоб їх урядовці провели переговори з військовими і з президентом, який перебуває під домашнім арештом.

Роберт Мугабе керував країною протягом 37 років. 93-річний президент вирішив, що дружина повинна успадкувати його повноваження. Мугабе призначив її на посаду прем'єр-міністра, відсторонивши попереднього керівника уряду Емерсона Мнангагву. Це і спровокувало військових.

Президента ізолювали. За повідомленнями уряду, він вже зрікся влади. Арештованому Мугабе запропонували виїхати з країни до сусідньої Південно-Африканської Республіки або ж до Анголи чи Намібії. Прем'єр-міністр Емерсон, якого позбавили крісла заради дружини президента, назвав себе чинним главою держави.

Тим часом до країни повернувся колишній очільник уряду Морган Тсвангіраї, який десять років тому був основним опонентом Мугабе під час президентських виборів.

В Африканському Союзі заявили, що не схвалюють насильницького захоплення влади. Президент Гвінеї, який очолює об'єднання країн, закликав військових повернутись до казарм. Відзначимо, що генералітет не називає свої дії переворотом. Військові стверджують, що вони вирішили очистити оточення президента від злочинців. У Єврокомісії закликали всіх учасників конфлікту до мирного врегулювання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram