МОЗ узаконило рентгени в житлових будинках
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров'я дало дозвіл на розташування стоматологічних кабінетів із рентгенівським обладнанням у приміщеннях житлових будинків. Відповідний наказ набув чинності 14 листопада.

Відтепер стоматологічні кабінети можна відкривати у громадських та житлових будівлях, але за умови дотримання певних вимог. Протягом тижня можна робити не більше 100 прицільних знімків і не більше 50 панорамних.

У разі розміщення кабінетів у старих приміщеннях, потрібно враховувати матеріали й товщину міжповерхового перекриття і стін. Якщо вони тонкі, то потрібно покласти в кабінеті спеціальний шар, аби забезпечити надійний протирадіаційний захист.

У відповідь на дозвіл МОЗ у соцмережах почалися активні обговорення ненадійності таких стоматологій. На думку громадськості, навіть товстий шар стін, стель та підлоги не захистить від радіаційного опромінення мешканців будинків. Передовсім ідеться про здоров'я вагітних, літніх людей та дітей. Найбільше обурення викликало те, що раніше такі кабінети працювали фактично незаконно, а тепер їх ще й покриває МОЗ.

Водночас заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик стверджує, що такі зміни зроблять стоматологію більш якісною, безпечною, прозорою та доступною.

Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров'я:

"Більшість приватних стоматологічних кабінетів та клінік розташовані в житлових будинках і до сьогодні вони не мали законного права використовувати найсучасніше рентгенологічне обладнання у своїй роботі. Водночас ми прописали більш детально вимоги безпеки. Роботодавці мають неухильно дотримуватися цих правил".

У міністерстві запевнили, що основні зміни посилять безпеку медпрацівників під час роботи з рентгенівським обладнанням та дозволять використовувати сучасні рентгенівські апарати у стоматологічних кабінетах та клініках відповідно до європейських вимог.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram