Кабмін хоче обмежити пільги у транспорті
Загрузка плеера...

Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що українці не лише занадто багато їдять, але й надто часто користуються громадським транспортом. А особливо ті, що мають право на безкоштовний проїзд. Чиновник вважає, що нинішня система пільг несправедлива, а тому планує внести до неї суттєві зміни.

Пана Реву турбує, що існує соціальна нерівність між пільговиками- містянами, які мають вільний доступ до трьох-чотирьох видів транспорту, та жителями сіл, інфраструктура в яких далеко не така розвинена. Тож замість того, аби держава компенсовувала перевізникам витрати (що вона, до речі, робить далеко не завжди), пропонується монетизувати пільги.

Кожному пенсіонерові чи інвалідові у місті будуть виплачувати певну суму, на яку він зможе користуватися транспортними послугами. А у селі компенсацію дадуть за фактом пред’явлення проїзних документів. Кількість поїздок при цьому буде строго лімітована, тож кататися просто так не вийде.

Зрозуміло, що зміни вигідні в першу чергу уряду і перевізникам. Перший суттєво скоротить витрати, а другі отримуватимуть гроші "тут і зараз". Пільговики, в той же час, залишаються у програші: їх не лише обмежують у правах, але й ставлять у безпосередню залежність від своєчасності та добросовісності дій чиновників. А на ці дві якості посадовців в Україні покладатися аж ніяк не варто.           

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram