Полотно да Вінчі стало найдорожчим в історії
Загрузка плеера...

"Мона Ліза" була і залишається, на думку багатьох людей, найпопулярнішим і найбільш довершеним твором живопису. Проте статус найдорожчого полотна в історії дістався іншому шедевру Леонардо да Вінчі. Аукціонний дім Christie’s у Лондоні провів торги щодо картини "Спаситель світу", яка довгий час вважалася втраченою і була віднайдена лише у 2005 році.

Стартова ціна склала 75 мільйонів доларів, проте в результаті була перевищена у шість разів. Третій удар молотка пролунав після оголошення пропозиції у 400 мільйонів, а з урахуванням податків та комісії покупець заплатить 450 мільйонів в американській валюті. Це найбільша кількість грошей, яку людина коли-небудь сплачувала за витвір мистецтва. Новий власник вирішив залишитися інкогніто.

Да Вінчі намалював "Спасителя світу" близько 1500 року.  На картині зображений Ісус Христос у синьому одязі зі скляною кулею в руках. Довгий час шедевром майстра Ренесансу володіли європейські монархи, зокрема король Англії Карл Перший. Наразі це єдине полотно да Вінчі, що перебуває у приватній, а не у музейній колекції.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram