Комісія виправдалась за склад Верховного Суду
Загрузка плеера...

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів поскаржились на спроби дискредитації результатів конкурсу до Верховного Суду України. Прес-служба ВККС заявила, що ті, хто спекулюють на темі невідповідності обраних посадовців, хочуть нанести збитки державі.

Це стало відповіддю на дії Громадської ради доброчесності, яка виносила свої рекомендації щодо відповідності кандидатів на посаду етичним критеріям. ГРД звернулася до Президента і попросила його не вводити людей в оману словами про те, що під час конкурсу було враховано позицію громадськості. У раді доброчесності нагадали, що кваліфікаційна комісія і Вища рада правосуддя знехтували їх висновками і пропустили до Верховного Суду 25 осіб із сумнівним минулим. Це люди, які порушували права людини, забороняли мирні зібрання під час Євромайдану, виносили політично вмотивовані рішення та приховували свої статки. Громадська рада доброчесності заявила, що їх просто використали, щоб легітимізувати вигідні результати конкурсу.

Натомість у Вищій кваліфікаційній комісії стверджують, що всі кандидати до ВСУ пройшли повну перевірку ще на початку конкурсу. До оцінки суддів долучились працівники Міністерства охорони здоров'я, Міносвіти, Нацагентства із запобігання корупції та правоохоронці з Міністерства внутрішніх справ та антикорупційного бюро. У ВККС наголосили, що опублікували висновки усіх відомств. У кваліфікаційній комісії впевнені, що конкурс був об'єктивним та безпрецедентним для України і світу.

Нагадаємо, конкурс до Верховного Суду розпочався рік тому. Після заяв про те, що конкурс пройшли недоброчесні судді, у справу втрутились представники Євросоюзу. Представництво ЄС в Україні закликало владу пояснити цю ситуацію. Втім, попри гучний скандал, минулого тижня 113 переможців склали присягу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram