Корчак, будучи на посаді, може впливати на розслідування, - expert view
Загрузка плеера...

15 листопада в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork –  виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин, який в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу NewsNetwork прокоментував звернення організації до уряду про відсторонення голови НАЗК Наталії Корчак з посади на час розслідування щодо зловживання нею службовим становищем.

Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна:

"Я не можу пояснити всю логіку подій стосовно пані Ганни (Соломатіної - ред.), але, як мені видається, це логічний розвиток подій. Після того як пані Ганна подала інформацію до прокуратури, а прокуратура спромоглася лише просто повернути цю інформацію до НАЗК, стало зрозуміло, що з прокуратурою навряд доцільно мати справу. Вони не мають бажання розслідувати її.

По-друге, треба робити публічний резонанс, щоб справа не лягла під сукно. Я дуже сподіваюся, тому що усі підстави для цього є, щоб відсторонити на час розслідування, особливо, якщо НАБУ почне слідчі дії, я сподіваюся, що це буде найближчим часом, то перебування на посаді керівника органу людини, яку звинувачують фактично в корупції, це можливість керівника цього органу впливати на працівників. Переважна більшість працівників будуть свідками у цій справі, бо це стосується діяльності органу. Тобто це можливість прямого впливу на результати розслідування, на незалежність розслідування. І це практика цивілізованих країн.

Тільки у нас на пострадянському просторі людина, проти якої триває кримінальне провадження, може в цей час залишатися виконувати обов'язки щодо яких власне кримінальне провадження триває. Ми мали випадки безкарності керівництва НАЗК. Це і кількаразові зриви запуску системи електронного декларування, це і постійні проблеми з роботою системи в пікові моменти, коли чиновники заповнюють декларації. Це і не перебирання на себе взагалі системи електронного декларування, бо це має бути власність НАЗК, як відповідного органу. Зараз воно в адмініструванні українського спецзв'язку, повністю непідконтрольної НАЗК інституції. Ці моменти вже вказують або на професійну халатність, або непридатність. Факти, які вказують на політичну заангажованість, несамостійність, це додаткова причина звинувачень в корупції, які вчора звучали. Тому це (відсторонення – ред.) був би логічний крок.

Стосовно відсторонення дисциплінарного провадження під час розслідування це цілком у компетенції Кабінету Міністрів як органу, який здійснює адміністративне керівництво і забезпечує діяльність НАЗК. Щодо юридичної форми, як це найкраще зробити, то у нас є ціле Міністерство Юстиції. Тому, думаю, це цілком можна зробити так, щоб у судовому процесі, якщо буде оскаржено таке рішення, позиція держави була сильною".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram