Антикорупціонери воюють між собою, а не з корупцією
Загрузка плеера...

Скандал щодо фальсифікації перевірок електронних декларацій та лояльності Національного агентства з питань запобігання корупції до Адміністрації Президента виник саме зараз не просто так, переконані політологи.

Олексій Якубін, політолог:

"Ми бачили за останні декілька тижнів загострення навколо НАБУ і навколо різних антикорупційних органів. Що ми бачили? Був так званий скандал з "рюкзаками Авакова". Потім був скандал із тим, щодо Порошенка. НАБУ відкрило розслідування, що використовувалися кошти державного бюджету на закупку озброєння за завищеними цінами. Тобто НАБУ за останні декілька тижнів стало в центрі декількох скандалів, які воно ініціювало проти "Народного фронту", а частково проти Петра Порошенка, його оточення. НАБУ опинилося в центрі певних колізій, певного конфлікту. Паралельно з цим ми побачили активізацію НАЗК, яке почало проти НАБУ відкривати справи, що Ситник використовував юриста НАБУ у своїх інтересах, що тут є порушення".

Окрім протистояння між антикорупційними відомствами, на думку політолога Олексія Якубіна, ще однією з причин виникнення нового скандалу навколо НАЗК міг стати візит до України представника наших західних партнерів.

Олексій Якубін, політолог:

"Думаю, що це певним чином пов'язано з тим, що НАБУ треба відвернути увагу від цих останніх корупційних скандалів, які пов'язані із керівництвом НАБУ. Тепер власне НАЗК має відповідати, чому не перевіряли декларації, як їх перевіряли. Тобто відповідати на всі звинувачення пані Соломатіної. Крім того, до Києва перебуває новий представник з питань Євразії Весс Мітчелл. Думаю, що цей скандал був задуманий не просто так саме зараз. Тобто ця прес-конференція за присутності депутатів "Єврооптимістів" і решти відбулася саме у момент його присутності, щоб можна було з ним обговорити. Тому що не секрет, що Мітчелл перебере від Курта Волкера частину функцій щодо координації, призначення чиновників, координацію загальної політики".

Уся ця ситуація вкотре продемонструвала, що антикорупційні органи в Україні наразі працюють під чітким керівництвом державного апарату і не є незалежними відомствами, які борються з корупцією та нечистими на руку чиновниками у вищих ешелонах влади. Що цілком суперечить меті, з якою створювали НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні інституції.

Олексій Якубін, політолог:

"Уявіть собі, якби ще був антикорупційний суд, то що б ми з вами взагалі побачили у цій боротьбі антикорупційних органів. Насправді вкотре постало питання, що в такому форматі, який є зараз, мабуть такі органи не є ефективним способом боротьби з корупцією. Вони створюють вигляд, що вони борються з корупцією, а реально, вони просто експлуатують цю тему, використовують бюджетні ресурси, грантові кошти без реального ефекту. Тут потрібно переглядати концепцію боротьби з корупцією".

Експерти вважають, що тепер ця антикорупційна скринька Пандори, яку влада сама ж і відкрила, діє як проти неї, так і проти співробітників відомств, яких втягнули у протистояння. А в такій боротьбі не виграє ніхто. Хіба що суспільство вкотре побачить реальний стан речей в українській політиці, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram