Рада обговорює скандал у НАЗК, але втрутитися не може
Загрузка плеера...

Середа у Раді не відзначалися високою явкою народних депутатів та резонансними законопроектами на порядку денному. У кулуарах обговорювали здебільшого конфлікт навколо заяв екс-керівника департаменту НАЗК.

Андрій Тетрук, заступник голови фракції "Народний фронт":

"Для мене критично важливо, щоби людина, використовуючи свою посаду, робила все можливе саме під час перебування на посаді, щоб зменшити корупцію, подолати її системно. Коли це відбувається пост-фактум, що її звільнили саме за прискіпливі питання щодо її корупційної складової і вона тепер стає на свій захист персональний великим антикорупціонером, мене це насторожує і я дуже обережно ставлюся до таких аргументів".

У "Народному фронті", чиїм протеже вважають очільницю Нацгентства Наталю Корчак, наполягають на розслідуванні. Після ухвалення судової реформи у питаннях правосуддя в коаліції стали більш певними.

Ігор Лапін, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

"Якщо є факти – кримінальна справа, судове переслідування, вирок суду обвинувальний – і Слава Україні! Все інше – це лірика і "болтологія". Це як "плівки Мельниченка", тільки з підтекстом".

Депутати охоче висловлювалися щодо конфлікту серед антикорупційних органів, проте ясності у питання не внесли, обмежившись загальними фразами. На думку представників опозиційних фракцій, справа у перерозподілі повноважень між представниками влади.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Нема боротьби з корупцією, є боротьба за владу. Є політичні розборки, коли ті чи інші органи використовуються для зведення політичних рахунків і дискредитації політичних опонентів".

Депутати визнають – механізмів для впливу на цю ситуацію у парламенту немає.

Мустафа Найем, народний депутат (фракція "БПП"):

"Механізмів тиску законних нема. Ми можемо тільки вимагати, щоб вони прийшли на засідання Верховної Ради і відзвітували про те, що відбулося у НАЗК, САП і НАБУ. Але законних механізмів тиску нема. Що може бути – є великий важіль впливу на НАБУ через призначення аудитора. по друге, це є різноманітні важелі впливу на пана Холодницького через Генеральну прокуратуру. А що стосується НАЗК – це орган, який фактично підпорядкований напряму уряду, тобто там можуть уже починатися зачистки й документів і репресії щодо людей".

За повідомленнями українських ЗМІ, у НАЗК вже взялися за знищення документів, які можуть бути доказом протиправної діяльності співробітників агентства. Водночас, НАБУ чекає на дозвіл від САП для проведення слідчих дій у справі про зловживання в антикорупціному органі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram