Зімбабвійський диктатор близький до відставки
Загрузка плеера...

Африканська республіка Зімбабве переживає один з ключових моментів своєї новітньої історії. Збройні сили захопили будівлю державного телерадіомовника та узяли під варту президента Роберта Мугабе, який править країною вже майже сорок років.

Військові відмовляються називати свої дії переворотом, наголошуючи на тому, що главі держави нічого не загрожує. Вони заявляють про необхідність радикальних кроків заради "здоров’я нації" та "очищення від злочинців в оточенні президента".

Формальним приводом для захоплення влади стала відставка віце-президента Еммерсона Мнангагви, якого називали наступником 93-річного Мугабе. Командування збройних сил вважає, що чиновника відсторонили, бо сам диктатор прагне передати повноваження своїй дружині, яка молодша від нього на 41 рік. Проте зараз глава держави нібито згоден поступитися місцем Мнангагві.   

Зазначимо, що наразі столицю Зімбабве Хараре патрулюють загони на бронетранспортерах. Сполучені Штати надіслали співробітникам свого посольства офіційну рекомендацію не виходити на вулиці та чекати на вирішення напруженої ситуації.   

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram