В НБУ пропонують відновити державне регулювання цін
Загрузка плеера...

Скасування державного регулювання цін на продукти харчування, яке відбулося 1 липня поточного року, у Нацбанку вважають передчасним. Про це написав на своїй сторінці у Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

За його словами, таке рішення з боку держави в умовах переважно монополізованого ринку спричинило зростання не лише цін на продовольчі товари, але й стало одним із чинників зростання інфляції.

Як написав Богдан Данилишин, в Україні зараз спостерігається "типова інфляція пропозиції". Через зношеність виробничих фондів, низьку ефективність та продуктивність праці, збільшення вартості обладнання, сировини, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги тощо зростає і вартість готової продукції ще на етапі виробництва.

Для українців продукти харчування – одна із ключових статей витрат сімейного бюджету. Аби уникнути цінового колапсу, а також знизити рівень інфляції, на думку Богдана Данилишина, наразі необхідна координація діяльності НБУ, Кабміну та Антимонопольного комітету. Відповідно й відновлення регулювання цін з боку держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram