У Раді хочуть голосувати "по-новому"
Загрузка плеера...

Набридло принижуватися і постійно кликати депутатів до зали. Так заявив в ефірі одного з українських телеканалів спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Він озвучив ідею ухвалювати законопроекти у першому читанні більшістю від присутніх у залі депутатів, замість 226-ти.

Андрій Парубій, голова Верховної ради України:

"Я бачу, більшість фракцій підтримали, питання лише в тому, щоб ми змобілізувалися. Займіть робочі місця!" Колеги! Не встигли… Колеги, я ставлю ще раз! Хто підтримує, прошу проголосувати". "Зараз поставлю ще раз. І, колеги, я прошу відповідальна підійти до цього питання. Я прошу запросити у зал народних депутатів".

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Вона обговорюється. Це в рамках реформування парламенту і змін до регламенту. Але я не думаю, що там все пройде, тому що дуже багато проблем і вони неоднозначні на сьогоднішній день".

За словами депутатів, голосування у першому читанні більшістю від присутніх не суперечить Конституції України, оскільки основний закон передбачає 226-ть голосів тільки для ухвалення законів. Питання лише в тому, як правильно прописати це у змінах до регламенту. При цьому щодо ефективності такої норми в умовах українського парламенту думки суперечливі.

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Це буде і розслабляти. Тому що люди будуть знати, що їхні голоси не критичні. Коаліція може сказати: сьогодні приходимо 150 людей, завтра приходимо 120 людей. По черзі призначати, і не будуть ходити.

А з іншого боку, опозиція тоді може вимагати ставити у п’ятницю і середу всі свої закони і приймати їх більшістю від присутніх".

Цього тижня у парламенті саме планують дати старт реформі Верховної Ради. За словами Андрія Парубія, розпочнеться вона з розгляду законопроекту 6265 щодо співвідношення міністерств та комітетів у Верховній Раді.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram