Скільки дістанеться бюджету від дерибану держмайна?
Загрузка плеера...

Наступного року Кабінет Міністрів України планує збільшити доходи бюджету України на 22,5 млрд грн за рахунок продажу державних підприємств. Представники влади оптимістично налаштовані щодо виконання дохідної частини статті від приватизації після ухвалення у першому читанні відповідного законопроекту. Якими насправді будуть доходи від приватизації держпідприємств залишаються однією з інтриг документа.

Андрій Вадатурський, народний депутат (фракція "БПП"):

"Я думаю, що все-таки надходження будуть до бюджету. Тому що ми кожен рік закладаємо то 15 то 25 мільярдів гривень. А потім виконуємо до 10% план від приватизації. Тому нам потрібно змінити правила гри до обговорення саме предмету приватизації. А потім вже узгоджувати ті підприємства, які нам потрібно приватизувати. Я думаю, що ми зможемо вирішити два питання – отримати кошти від продажу прибуткових підприємств. А по-друге, ми зможемо зменшити дірку від неприбуткових підприємств. Тобто, ми не будемо фінансувати збитки тих державних підприємств, які сьогодні державі просто не потрібні. Держава просто неефективний власник бізнесу. Держава повинна займатися іншими речами".

З огляду на досвід попередніх років, в опозиції мають серйозні сумніви щодо виконання дохідної частини, закладеної у проект державного кошторису.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Приватизація 22,5 мільярди пропонують. За попередні роки планували 17. Виконання попередніх років – декілька сотень мільйонів".

Нагадаємо, що це вже четвертий проект державного бюджету за нинішньої влади, який експерти називають нереалістичним.

Віктор Пинзеник, член комітету ВР з питань бюджету:

"Економіка росте на 3%. А заробітна плата – на 21%. Інфляція при цьому на рівні 7%. Тут щось негаразд. Такого не може бути. А з іншого боку, така диспропорція викликає проблеми для обмінного курсу. Тому що навіть у проекті ми бачимо тенденції погіршення платіжного балансу. Оскільки торгівля, експорт, буде меншими темпами зростати ніж імпорт і у нас наростатиме дефіцит зовнішньої торгівлі. Мене турбує продовження боргової політики, життя в борг. Я вважаю, що на ці питання не хочуть дати відповіді, на жаль, не перший рік в Україні".

За інформацією Фонду державного майна, у 2017-му році мала приватизація принесла до бюджету 122 мільйони гривень від продажу 107-ми об’єктів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram