Порошенко підписав закон про "ручних губернаторів"
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про скасування конкурсів на посади голів місцевих адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади.

Документ із підписом глави держави повернули у парламент 13 листопада. Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Зокрема, зміни у законі передбачають, що тепер голови адміністрацій та їхні заступники не входять до категорії державних службовців. Відповідно, Президент зможе сам призначати губернаторів, а Кабінет Міністрів – керівників служб, держагентств і держінспекцій.

Цей документ експерти вже встигли назвати законом про "ручних губернаторів". Зазначається, що вони тепер не політики, не держслужбовці, а справжні "смотрящі від Президента" на місцях. Зокрема, таку оцінку нововведенню дав керівник відділу адвокації в Реанімаційному Пакеті Реформ Вадим Міський.

Нагадаємо, з травня 2016 року в Україні діяв закон про державну службу, який передбачав конкурси на всі посади держслужби. 9 листопада цього року Верховна Рада України ухвалила законопроект, згідно з яким голови місцевих державних адміністрацій призначатимуться на посади президентом поза конкурсом.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram