У Раді згадали про Держбюджет-2018
Загрузка плеера...

У Верховної Ради, нарешті, дійшли руки до проекту бюджету 2018 року. Згідно з регламентом та бюджетним кодексом, розглянути проект державного кошторису на наступний рік у першому читанні депутати мали ще до 20-го жовтня.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Для того, щоб зберегти бюджетну дисципліну, нам необхідно було вже його розглянути. Але, нажаль, політичні аспекти, які у нас були, відтягнули розгляд у першому читанні. Комітет вже готовий і розгляд бюджету, на моє переконання, це найважливіше питання цього тижня.

Я сподіваюся, що ми зможемо об’єднатись навколо прийняття у першому читанні бюджету України".

Головуючий наголосив, що пріоритетом номер один у документі є питання національної безпеки та оборони. Цю тезу жваво підтримали і у коаліційній фракції "Народний фронт", за списками якої Парубій обирався до Верховної Ради.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Голоси знайдуться, тому що всі вимоги фракцій передбачені, вимоги "Народного фронту" також передбачені в цьому законопроекті. Це фінансування заходів з підвищення національної безпеки та оборони на рівні не менше 5 % ВВП. По-друге, це фінансування системи субсидій, які вже третю зиму доводять свою ефективність. По-третє, це фінансування з центрального бюджету всіх тих реформ, які були проголосовані нами під час осені реформ".

Коаліція також наполягає і на продовженні капітального ремонту та будівництва доріг.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП"

"Єдине прохання, яке ми озвучили під час погоджувальної ради це чітко зберегти експеримент по ремонту доріг, який був започаткований президентом України.

У цьому проекті бюджету на 2018-й рік його, на жаль, немає. Ми щиро вважаємо, що цей експеримент має бути збережений".

Представники політсил, що не входять до коаліції, запропонований урядом проект державного бюджету розкритикували.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":                        

"Бюджет наповнюється з двох джерел кишень людей. А ці два джерела є малий і середній бізнес, підняття акцизів і пряме й непряме оподаткування, яке збільшується. А підняття акцизів і всього іншого веде до чого? До підняття цін і втрати людьми грошей. І друга річ, звідки береться центральний бюджет, – це місцеве самоврядування. Звітом забираються місцеві бюджети і перекидаються на центральний бюджет".

Зокрема, дісталося дохідній частині.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Для того, щоб було що ділить – треба заробляти

А просто бюджет без економічного зростання без економічних стимулів, робочих місць – це проїдання. Чим ви, до речі, і займаєтесь. Не наїстесь ніяк. Хай би вас вдавило, паразитів.

Загалом, деякі фракції не відмовилися остаточно підтримати документ за умови виконання їхніх вимог.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Єдине на чому хочуть зійтися – як ділити бюджетний пиріг. Ділити вже нічого – подивіться абсолютні цифри. Подивіться це у відношенні до твердої валюти, що сталося з українським ВВП. Нам кажуть 2% зростання? Неправда! Третина падіння – от що відбувається сьогодні. І я думаю, що без кардинальних змін, які ми пропонуємо як фракція "Батьківщина", на цей порядок денний і на наступні порядки денні, нічого не зміниться. Буде далі бюджет проїдання. Буде далі розподіл бюджетного пирога, якого стає все менше ".

Нагадаємо, раніше у "БПП" заявляли, що в цілому Державний бюджет на 2018-й рік буде ухвалено всередині грудня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram