У половини пенсіонерів виплати зросли лише на 200 грн
Загрузка плеера...

Із майже 12-ти мільйонів українських пенсіонерів (11 766 808 осіб) практично половина після так званого осучаснення отримали збільшення виплат у середньому на 200 гривень і менше. Таку інформацію поширила прес-служба Пенсійного фонду у відповідь на запит "Українських національних новин". На думку значної частини фахівців, зважаючи на економічні реалії нашої країни, такі надбавки від держави жодним чином не є підвищенням.

Андрій Новак, голова комітету економістів України:

"Це лише дуже невелика індексація сукупної інфляції, яка була за останні 5 років. Тому ніяке це не підвищення. Це лише одна десята індексації лише офіційної інфляції, яка в Україні відбувалася за 5 років".

За інформацією Пенсійного фонду, для приблизно 3-х мільйонів українських пенсіонерів уряд осучаснив виплати від двох до п'яти сотень гривень. Ще біля 2-х мільйонів осіб, які уже перебувають на заслуженому відпочинку, отримали зростання фінансового забезпечення від держави у межах від однієї до 4,5 тисяч гривень. Водночас більше 98-ми тисяч осіб стали щасливчикам, яким осучаснили пенсії на п'ять і більше тисяч гривень. Це менше одного відсотка від загальної кількості людей, які перебувають на обліку у Пенсійному фонді України.

Як звітують у відомстві, після проведення всіх перерахунків у жовтні 2017-го середній розмір виплат збільшився на 561 гривню. Загалом на виплату тільки донарахованих сум держава виділить 6,5 мільярдів.

Однак Андрій Новак зауважив, що розрекламоване урядом підвищення суттєво не покращить добробут українських пенсіонерів, оскільки все "з'їсть" інфляція.

Андрій Новак, голова комітету економістів України:

"На сьогодні те, що Кабінет Міністрів України подає за підвищення пенсій, насправді ніяким підвищенням не є. Вони навіть придумали нове оригінальне слово – осучаснення. Подібне останнє осучаснення було 5 років тому. Але за ці 5 років лише офіційна інфляція в Україні склала 145%. Натомість так зване осучаснення відбулося в середньому на 15% для українських пенсіонерів".

Та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман знову сипле обіцянками, мовляв, зростання пенсій буде щороку. Щоправда, робити це планують лише з 2019 року. От тільки чи досидить до цього часу у своєму кріслі сам очільник Кабміну та його підлеглі, наразі можна лише здогадуватися.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram