Україну завалюють вживаними авто
Загрузка плеера...

Від початку 2017 року в Україні у 6 разів зросли обсяги митних оформлень вживаних авто. Про це заявили у прес-службі Державної фіскальної служби.

У повідомленні сказано, що раніше в середньому протягом місяця імпортувалося близько тисячі вживаних автівок, цьогоріч їх кількість сягнула 6 тисяч щомісяця. Рекордним виявився жовтень, адже в Україну завезли понад 7 тисяч автомобілів, які вже були у використанні.

У ДФС пояснили, що зростання показників спричинили зміни до Податкового кодексу, які набули чинності у 2016 році. Згідно зі змінами, ставки акцизного податку на вживані легкові автівки скоротилися у 10, а то й 20 разів.

Також у відомстві додали, що це "сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні складає приблизно 35-40% до вартості автомобіля. До набуття чинності закону акцизний податок був настільки великий, що податкове навантаження на вживаний транспортний засіб сягало 90% – майже стільки, скільки коштував цей автомобіль".

Варто наголосити, що протягом 10 місяців 2017 року на територію України завезли 123 тисячі автівок. Їх власники сплатили до бюджету мита на 17,5 мільярдів гривень. 56 тисяч із усієї кількості – це вживані авто. Їх власники перерахували 4,3 мільярда гривень митних платежів.

За цей же період на облік поставили понад 44 тисячі вживаних імпортованих автомобілів, що у 4,5 рази більше, ніж за цей же час у 2016 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram