У Словенії переобрали чинного президента
Загрузка плеера...

У Словенії пройшов другий тур президентських виборів, у яких переміг чинний президент Борут Пахор, набравши більше половини голосів. Про це повідомили місцеві ЗМІ.

Виборча комісія підрахувала, що Пахор набрав близько 53% голосів тих виборців, які прийшли на дільниці для волевиявлення. Його опоненту, Мар'яну Шарецу віддали перевагу 47%.

Відомо, що явка виборців склала лише близько 42%, а це найнижчий показник для президентських виборів у Словенії від 1991 року, коли країна здобула незалежність.

Після оголошення результатів голосування Борут Пахор наголосив, що буде "президентом для усіх і з’єднає людей, опираючись на спільні риси". Також глава держави додав, що зосередиться на співпраці, політичній стабільності та безпеці країни.

Варто зазначити, що незважаючи на церемоніальну роль президентства у Словенії, глава країни очолює армію, а також має право висувати на посади кількох високопосадовців, у тому числі й губернатора центрального банку. Більшість кандидатур мають пройти процедуру затвердження у парламенті.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram