Рада може змінити прохідний бар’єр на виборах
Загрузка плеера...

7 листопада Верховна Рада України погодила у першому читанні законопроект про зміну виборчої системи. Документ передбачає голосування за відкритими списками, коли місце кандидата визначає не лідер партії, а сам виборець шляхом рейтингування.

Зрозуміло, що реформа не надто радує мажоритарників. Спікер Андрій Парубій у інтерв’ю одному з вітчизняних видань зізнався, що це може призвести до певних змін у законопроекті перед його прийняттям в цілому. Саму систему чіпати нібито не збираються, проте поступка може стосуватися прохідного бар’єру.

Наразі партія має отримати підтримку хоча б 5% українців, аби бути представленою у парламенті. Не виключено, що встановлену межу знизять до 4 чи навіть 3%. Це дозволить сподіватися на успіх дрібним політичним силам.

Такий крок матиме як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, збільшення кількості фракцій – це ширше відображення у Раді електоральних настроїв населення. Проте з іншого, розпорошеність парламенту стане на заваді швидкому формуванню міцної ефективної більшості.

Друге читання законопроекту про вибори має відбутися орієнтовно через два тижні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram