Коаліція протягнула підписання медреформи
Загрузка плеера...

Верховна Рада провалила постанову про скасування голосування за законопроекти щодо так званої медичної реформи. Таким чином, парламент відкрив шлях до набуття чинності документа, який, за словами експертів, порушує декілька статей Конституції України.

Олег Мусій, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Насправді, за висновком Головного юридичного управління Верховної Ради, цим законопроектом порушено вісім статей Конституції України! Це висновки юридичного управління. Не дилетантів, які не мають жодного відношення й уявлення, що таке медицина!"

Під час розгляду питання в залі, як і завжди у п'ятницю, була недостатня для ухвалення рішення кількість депутатів. Ініціатори постанови наполягали на проведенні рейтингового голосування, але головуючий відмовився.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Не тисніть на голову Верховної Ради! Доповідайте своє питання! Не тисніть на голову Верховної Ради, це безперспективно. Дайте рейтингове голосування! "

Натомість, до порад партійних соратників голова Верховної Ради дослухався.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Ставте на голосування, ми його провалимо. І дамо старт медичній реформі. Дякую!"

За словами авторів документа, постанову навмисно не виносили на голосування за наявності достатньої кількості депутатів у залі.

Михайло Папієв, співавтор постанови:

"Депутати можуть її проголосувати і руйнується усі схема проштовхування закону про так звану медичну реформу, яка порушує вісім статей Конституції України. Її поставлять у п’ятницю, коли у залі буде 20 депутатів і потім будуть розказувати, що вона не набрала 226 голосів".

У порожній залі постанова набрала лише 45 голосів підтримки.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Рішення не прийняте. Це відкриває шлях до підписання медичної реформи. Шлях реформ українського парламенту ніхто не може зупинити!"

Нагадаємо, законопроекти щодо так званої медичної реформи були ухвалені у другому читанні 19 жовтня. Окрім невідповідності декільком статтям Конституції, під час голосування було грубо порушено регламент та зафіксовано декілька випадків кнопкодавства.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram