У зоні відчуження почали будувати ядерне сховище
Загрузка плеера...

У четвер, 9 листопада, у Чорнобильській зоні відчуження відбулася офіційна церемонія відкриття будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Об’єкт споруджують поблизу села Буряківка Київської області. Зведенням займається Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Очікується, що сховище буде зберігати відходи з Рівненської, Южноукраїнської та Хмельницької АЕС упродовж ста років.

Наразі відпрацьоване ядерне паливо вивозяться до Росії. На що, за словами міністра енергетики України Ігора Насалика, з державного бюджету щороку витрачається 200 мільйонів доларів. Обслуговування ж українського сховища обійдеться вдвічі дешевше.

Загальна вартість проекту складає 37 мільярдів гривень. У будівництво інвестують американські компанії. За словами посла США в Україні Марі Йованович, особливо у реалізації проекту зацікавлений Вашингтон.

Контракт на будівництво між Україною та Спролученими Штатами Америки був підписаний ще у 2005 році. Його реалізацію почали у 2014 році. Тоді Кабмін офіційно погодив проект та виділив для нього в Чорнобильській зоні 2 земельні ділянки площею майже 45 га. Добудувати сховище планують до 2019 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram