Арештовану екс-спікера Каталонії відпустять під заставу
Загрузка плеера...

Екс-спікера каталонського парламенту Карме Форкадель заарештували з можливістю внесення застави 150 тисяч євро. Суму уже заплатили. Форкадель зможе вийти на свободу, як тільки суддя підпише відповідний наказ. Напередодні Верховний суд Іспанії допитав її та ще п'ятьох депутатів автономного регіону. Після чого служителі Феміди ухвалили рішення взяти усіх під варту, проте каталонський екс-спікер тимчасово вийде на свободу.

Окрім того, у Національній судовій палаті королівства відхилили клопотання про перегляд рішення щодо утримання під вартою ще вісьмох представників уряду Пучдемона. Їх залишили за ґратами без можливості внесення застави. Там колишні каталонські високопосадовці перебуватимуть до розгляду позову прокуратури про підготовку ними заколоту.

На думку судді, підстав для зміни запобіжного заходу екс-міністрам автономного регіону від 2 листопада 2017 року немає. Голова Національної судової палати Іспанії зауважив, що перебування самого Карлеса Пучдемона і ще чотирьох його соратників у Брюсселі тільки збільшує ризик того, що у разі звільнення з-під варти колишні каталонські чиновники можуть так само виїхати з країни.

Сторона захисту наразі має намір звернутися до кримінальної палати Національного суду, щоб оскаржити рішення щодо вісьмох відсторонених чиновників Каталонії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram