Міносвіти додало клопоту батькам першачків
Загрузка плеера...

Із початком нового 2018-2019 навчального року першокласників до шкіл зараховуватимуть по-новому. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами чиновниці, дітей, які проживають на закріпленій за навчальним закладом території, зараховуватимуть позачергово. Як бути дітям, які не проживають на території обслуговування школи, невідомо.

Фахівці стверджують, що наразі не за всіма школами, гімназіями та іншими навчальними закладами є закріплені території.

Співголова громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко вважає, що призначення територій обслуговування кожного закладу – обов’язок місцевої влади.

"У новому Законі "Про освіту" спеціалізовані школи з поглибленим вивченням окремих предметів не передбачені. Але саме до цих закладів дозволений конкурсний відбір до першого класу Інструкцією про конкурсний відбір. Її прийняли ще у 2003 році. Зараз вона суперечить новому закону. Але поки про втрату чинності документу нічого не сказано", - стверджує Олена.

За її словами, якщо влада зацікавлена у прозорості процесу зарахування, то варто розробити власний варіант випадкового відбору. Наприклад, зарахувати дітей, які проживають на закріпленій території, а потім на вільні місця добрати дітей з інших територій за датою народження: спочатку старших, а потім випадково. Усе це має відбуватися виключно у присутності батьків.

Альона Парфенова, співголова ГО "Батьки SOS", упевнена, що без пояснень з боку МОНУ тут не обійтися.

У новому Законі "Про освіту" сказано, що кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Крім того, як правило, початкову освіту починають здобувати з шести років. А діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, мають розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram