Кияни розповіли про грамотність, – опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

9 листопада в Україні відзначають День української мови та писемності. Уже 20 років поспіль українці в цей день пишуть радіодиктант і перевіряють свої знання. Та, на скільки грамотні українці? І чи вважають вони грамотними політиків?

Людям було поставлено питання: "Чи вважаєте Ви себе грамотною людиною? Чи помічаєте Ви помилки у спілкуванні українських політиків? Якщо так, то які?"

І ось які відповіді ми отримали.

Сергій Петрович, житель Києва:

"Я учился в Белоруссии, жил в советское время, а тогда это не имело такой остроты, поэтому, я привык общаться на русском языке. Украина многонациональна. Политики должны говорить на украинском. Но есть регионы, где большинство говорит на русском. Там для удобства общения они могут говорить на русском. Они, скорее всего, 80% говорят на "суржике". Потому что настоящий украинский язык нужно досконально знать, что бы на нем разговаривать".Марія, жителька Києва:

"Так, я вважаю себе грамотною людиною. Я думаю, що українською мовою досконало володіють не так багато людей. І я сподіваюсь, що колись буду у їх числі. Багато кальок з російської мови. Наприклад, той самий "захід", а політики кажуть "міроприємство". Потім, "брати участь" – "приймати участь". Дуже багато помилок".

Людмила, жителька Києва:

"Чесно? Не зовсім. Тому що у нас в основному йде "суржик". Стараюся звичайно, але коли як отримується".

Артем, житель Києва:

"Я раніше був грамотним, коли вчився в школі. А зараз уже підзабувся. Політики постійно спілкуються українською мовою. У них менше помилок, ніж у звичайних громадян. Тому їх якось критикувати важко. Думаю, що якісь помилки є, але помітити їх може лише лінгвіст. Звичайно, при попередній владі були "перли", зараз їх менше. Русизми там… "кровосісі" і все інше. Зараз набагато більше проблем, які треба вирішувати в країні. Є набагато важливіші питання, ніж мовне. І ті, хто його розігрує, виїжджає лиш на популізмі. Тому це питання треба відкласти, а займатися економікою, розбудовою держави, армією. Є набагато більше питань, які нас об’єднують, аніж ті, що нас роз’єднують".

Володимир, житель Києва:

"Самому себе оцінювати якось незручно. Наче, нормально. Вища освіта є. Я спілкуюсь українською мовою.  Звичайно, але я їм не суддя".

Алла Петрівна, жителька Києва:

"Володію, але не настільки добре, як потрібно було б. Але я дуже люблю українську мову і дуже мені подобається слухати, як розмовляють на щиро українській мові. У нас трохи "суржик", але стараємось розмовляти якомога краще, щоб і молодь привчати. Я бачу, що останнім часом молодь дуже добре розмовляє українською і це чудово. Я теж не можу точно сказати це українською мовою. Але нашим політикам треба більше займатися українською мовою".

Ольга, жителька Києва:

"Вважаю грамотною, тому що я гарно вчилась у школі, я знаю, як писати, знаю літературну мову, але я мало нею говорила, хочеться більше. Я з Одеської області і там переважно говорять російською, в університеті вчилась російською. А вже коли переїхала у Київ, почала вдосконалювати українську. Смішні приклади з політиками. Але їм можна робити знижку, адже на їх плечах такі обов’язки".

Олександр, житель Києва:

"У меня мало практики. У нас молодежь разговаривают лучше, чем политики. Они, по-моему, на одних ошибках и разговаривают".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram