Депутати та українська мова, – опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

9 листопада відзначається день української мови та писемності. З цієї нагоди журналісти NewsNetwork поцікавилися у народних депутатів, як складалися їхні стосунки з українською мовою. Політики розповіли, як писали твори, і які оцінки з української мови отримували. Якою мовою здобували середню освіту, а якою – спілкувалися в побуті.

Борислав Розенблат, народний депутат України:

"Все своє життя я спілкувався російською мовою, закінчив російськомовну школу у місті Житомирі. Закінчив технікум автомобільно-шляховий, військове училище – в принципі, все життя у мене було спілкування російською мовою. Але після Майдану я зрозумів, що треба спілкуватися українською мовою, тому що є це є не просто підтримка державності, а підтримка суспільства".

Олена Сотник, народний депутат Україна:

"Не дуже добре, чесно скажу. По-перше, я вчиталася в російській мові в Києві. Хоча у мене була прекрасна вчителька української мови і літератури, але у мене завжди по всіх параметрах п’ятірка за сам твір, за літературну частину. І трійка, у кращому випадку четвірка з мінусом за грамотність. Насправді, у мене є проблеми і в російській мові і в англійській мові. Напевне, це генетично, хоча я багато років намагаюся з цим боротися і вчитися".

Роман Семенуха, народний депутат України:

"У мене в табелі одна четвірка – з російської мови, а решта – були п’ятірки. Як правильно – "протягом" чи "на протязі"? Дивлячись, у якому контексті. "Протягом" – це протягом якогось часу. "На протязі" – це стояти "на сквозняке".

Віктор Чумак, народний депутат України:

"Школа була російськомовна, українська мова була два рази на тиждень. Мова і література. А все інше відбувалося російською мовою. У мене була україномовна бабця і україномовна мама. І тому з українською мовою було нормально вдома завжди. Я її чув з дитинства. А батько з Одеської області, він був російськомовним, служив весь час у правоохоронних структурах, військових структурах – там було все російською мовою. Більше того – я пішов теж служити в армію. Служив на Камчатці, в Білорусі і використовував в основному російську мову. Тому я не можу сказати, що у мене все дуже класно. Багато русизмів проскакує. Я це розумію, намагаюся вдосконалювати".

Олексій Гончаренко, народний депутат України:

"Я навчався до 10-го класу в російськомовній школі, а от 10-11 закінчував українську національну гімназію. Пам’ятаю, коли я перейшов, треба було деякі речі, наприклад на математиці, на фізиці – що "шар" це "слой", а "шар" це" куля" і це трішки мене плутало. Але це питання було тільки тижнів перших".

Сергій Тарута, народний депутат України:

"Коли я навчався, це була вже російська школа, а до цього вона була українська. Я почав вчитися у 62-му році, а в 60му вона була ще українська. Але найкращі книги були тоді на українській мові, російською важко було дістати. Я читав українською вільно і це була не проблема. Потім років тридцять не спілкувався, тому що все оточення  було російськомовне. І я забув. Дуже суттєво забув українську мову. Але, певно, вона живе у нас, всередині живе. Тому що коли ми збиралися, була традиція, кожну неділю приходили родичі, було застілля і за столом завжди були пісні. І, хочу сказати, 90% було українських пісень".

Олег Петренко, народний депутат України:

"Моє покоління, 1972, 1973 рік народження, воно вщент русифіковане абсолютно. Я українською почав говорити, коли вже став народним депутатом. Я під час своєї передвиборчої кампанії взагалі жодного разу не говорив українською. Двох слів ще не міг зв’язати українською. 150 зустрічей було з виборцями – я жодного разу не говорив українською. Але обіцяв, що буду говорити українською".

Дмитро Добродомов, народний депутат України:

"В усіх публічних виступах народні депутати зобов’язані, не те що повинні, спілкуватися українською мовою. Часто ті, хто навіть палко виступає, чомусь між собою переходять на російську мову. Для мене це дивно, якщо чесно та щиро. Починати завжди треба з себе. Я, наприклад у Львові, так склалися обставини в житті, вчився у російськомовній школі. Мені нічого не завадило і вивчити українську мову, і користуватися нею – в тому числі і в побуті".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram