Приватизація і прихватизація знову у тренді
Загрузка плеера...

У Верховній Раді почали готувати підґрунтя для ухвалення державного бюджету на 2018-й рік. На порядку денному знову з’явився проект закону про приватизацію державного майна.

Олексій Гончаренко, народний депутат України (заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"):

"Цей закон не про те, що треба продавати, а про те, що не треба продавати. Цей закон про те, як продавати. Тобто, якщо держава вирішила продавати – тільки прозоро, з залученням необхідних радників, процедур. Тільки з термінами відповідними. Тобто абсолютно прозорий продаж. Оце розписано".

Натомість у парламенті кажуть, що не все там так прозоро. Питання приватизації влада протягує другий рік поспіль. Масштабний продаж державного майна обіцяли ще у 2016-му році, причому у списку об'єктів є доволі привабливі пропозиції.

Вадим Рабінович, народний депутат України, лідер політичної партії "За життя":

"Это их давняя мечта – доворовать Украину. Ну, скажите, люди добрые! Идет война, все внизу лежит, ничего продать нельзя, майно не продается, ничего. А государственные самые изюминки, самые лучшие мы быстренько продадим. Получим "10 копеек" за миллиардные предприятия. В результате они и эти "10 копеек" украдут. Они не умеют строить, они умеют только переименовывать и разрушают. Это только две функции, которые они взяли на себя. И вот им сейчас в руки дать возможность допродавать? Что допродавать? Припортовый завод, за который раньше предлагали 2 миллиарда, а теперь предлагают за 90 миллионов продать? Люди, надо остановить их в этом! Ни в коем случае нельзя голосовать эту бредятину!"

Цього разу у Верховній Раді прикриваються не лише бюджетом, а й вимогами Міжнародного валютного фонду. Однією з них і є ухвалення закону про приватизацію.

Леонід Ємець, народний депутат України (фракція "Народний фронт"):

"Звичайно, приватизація має рухатися, це одна з вимог МВФ. І суперечити їй в тій частині, що приватизація має відбуватися, звичайно, ніхто не буде. Я буду піднімати питання, що стратегічні об’єкти мають бути під контролем держави або комунальної спільноти. Не може бути, щоб громадяни були інструментом у корупційних і комерційних змаганнях".

За словами міністра фінансів, у проекті бюджету на наступний рік від продажу та приватизації держпідприємств передбачено доходи у розмірі 22 мільярди гривень. Минулі роки у бюджеті також передбачалися надходження коштів від приватизації на рівні 17 мільярдів, але ця стаття бюджету жодного разу виконана не була.

Оксана Сироїд, другий заступник голови Верховної Ради України:

"Те рішення, яке ми бачимо сьогодні про приватизацію, воно не буде мати позитивного ефекту. Можливо, воно дасть можливості позбутися якоїсь невеликої кількості неефективних підприємств, можливо, воно принесе якісь копійки до бюджету. Але в цілому це буде фактично корупційна схема, яка буде мати негативний вплив на розвиток держави і суспільства".

За оцінкою Національного антикорупційного бюро України, корупція на державних підприємствах завдала збитків на суму 20 мільярдів гривень.

Олег Осуховський, член комітету з питань запобігання та протидії корупції:

"Влада і зокрема уряд починає маніпулювати з того – там одні корупціонери. Ну чого ж ви не поміняєте тих корупціонерів, якщо ви впливаєте на це! І ставите їх, щоб вони для вас гроші заробляли корупційні. Відповідно, потрібно поставити нормальний менеджмент і під час війни ні в якому разі не продавати за безцінь, дарма державні стратегічні прибуткові підприємства".

Серед представників позакоаліційних фракцій запропонований у першому читанні варіант законопроекту про приватизацію державного майна особливого ентузіазму не викликав.

У кулуарах подейкують, що влада намагається використати ситуацію і під прикриттям вимог Міжнародного валютного фонду розподілити між собою те цінне, що ще залишилося в Україні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram