МОН перейменувало професії медиків
Загрузка плеера...

Із 1 листопада в Україні набули чинності зміни у класифікаторі професій, у якому змінили й медичні посади. Нововведення внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського союзу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Відтепер в Україні діють такі професійні назви, як "лікар внутрішньої медицини", "асистент ерготерапевта", "асистент фізичного терапевта", "парамедик", "екстрений медичний технік", "інструктор з надання догоспітальної допомоги", "інструктор з надання першої допомоги".

Супрун переконує, що нововведення не передбачають скорочення медпрацівників, вони лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.

На превеликий жаль, як зазначають користувачі соцмереж, поки реформаторам із Міністерства охорони здоров'я вдалося підтягнути до європейських стандартів виключно назви професій медиків, а не зарплати та матеріально-технічне забезпечення.

Варто зазначити, що новий класифікатор професій використовується для записів про роботу в трудових книжках працівників. Після закінчення навчання медики автоматично обійматимуть посади під новими назвами.

Наразі у більшості лікарень України медикам важливіше отримати гарантії з боку чинної влади щодо підвищення заробітної плати, збереження кількості медперсоналу та лікувальних закладів і рівного доступу українців до медичного обслуговування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram