Україна просить НАТО розібратись з Угорщиною
Загрузка плеера...

Україна попросила Північноатлантичний альянс вплинути на Угорщину через непорозуміння стосовно закону про освіту. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської т євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе у штаб-квартирі НАТО поскаржилась на те, що у Будапешті не готові до діалогу з Києвом.

Перед цим Угорщина внесла в проект декларації Східного партнерства норму про захист прав національних меншин у сфері освіти. Клімпуш-Цинцадзе заявила, що загалом погоджується з цією тезою, адже за роки незалежності Україна завжди підтримувала нацменшини. Проте віце-премєр засудила позицію Будапешту. Дискусія щодо остаточного тексту документу ще не завершена.

Відзначимо, що представниця уряду звернулась також до Євросоюзу, попросивши європейських політиків втрутитись у переговори з Угорщиною.

Скандал навколо закону про освіту спровокувала мовна норма, яка передбачає перехід на освіту державною мовою у всіх навчальних закладах. Цей пункт обурив одразу кількох сусідів. У Будапешті заявили, що блокуватимуть зближення України з Євросоюзом. Угорщина поскаржилась на Україну верховному комісару ООН з прав людини.

Скандальну норму надіслали на розгляд до Венеціанської комісії з питань конституційного права. Висновки з Ради Європи сподіваються отримати до кінця року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram