Депутати безкарно прогулюють Раду
Загрузка плеера...

Декілька законопроектів, винесених на порядок денний парламенту у середу не були ухвалені через відсутність народних депутатів на робочому місці.

Олександр Домбровський, народний депутат ("БПП"):

"Якщо зараз у сесійній залі не з точки зору того, що є політичне якесь протистояння, а з точки зору того, що нема простої трудової дисципліни, недостатня кількість народних депутатів у залі, то я просив би все-таки сконцентруватися і якщо не проголосувати, то хоча б повернути в комітет для того, щоби ми все-таки не були, вибачте, але ганьбою. Тому що це виглядає просто як ганьба українського парламенту".

На початку ранкового засідання у залі зареєструвалося 346 народних обранців, але, коли справа дійшла до ухвалення, голосів забракло.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Не встигли, я бачу що не встигли. Давайте запросимо до залу колег, які не встигли. Не виходіть з залу будь-ласка, навпаки – заходіть у зал! Я прошу голів фракцій зараз допомогти змобілізувати депутатів. Через повідомлення, через СМС – запросіть депутатів у зал, будь-ласка. Колеги, будь ласка займіть свої місця робочі. Я не хочу по прізвищах звертатися – але дойдіть до своїх робочих місць просто! Чекаєм, поки зареєструється депутат. Ми почекаємо".

Жертвою недисциплінованості народних депутатів стала ні в чому не винна ратифікація міжнародних угод.

Борислав Береза, народний депутат (позафракційний):

"Мені дуже соромно перед нашими західними партнерами за таку імпотентність прийняття міжнародних постанов. Тому що коли на такі постанови, до яких нема неяких зауважень, немає голосів, тому що депутатів у залі немає. Майже триста сорок депутатів зареєстровано і двохсот депутатів немає в залі – це дійсно ганьба та сором".

У таких випадках у парламенті починають порушувати регламент – головуючий декілька разів виносить питання на розгляд, а депутати вдаються до неперсонального голосування.

Юрій Деревянко, народний депутат (позафракційний):

"Відбувається кнопкодавство. І дуже прикро, що Парубій і всі інші закривають на це очі. У них є така необхідність протягнути ці закони. Людей у залі немає, відповідальності за це ніхто не несе – ні фракція "БПП" ні "Народний фронт", як фракції коаліції, які мали би голосувати і постійно бути в залі. Штрафів за прогули не передбачено – передбачено незакриття того робочого дня, коли виплачується зарплата. Але я не думаю, що це є якимось великим стимулом для того, щоб прогульників було менше".

Зарплатню депутатам нараховують, виходячи з даних письмової реєстрації, коли народні обранці власноруч ставлять на бланках свій підпис. Втім, обходити навіть таку систему фінансового покарання навчились ще за минулих скликань.

Михайло Головко, народний депутат (позафракційний):

"Середа – день опозиції раніше був. Розглядалися законопроекти, які вносила опозиція, а влада за них не голосує. Тому дисципліна і явка дуже слабка. Вони спочатку реєструються, щоб пропусків не було. А потім кожен займається своїми справами. Десь так виглядає".

Водночас, коли на порядку денному з’являються потрібні для влади законопроекти, явка у сесійній залі одразу зростає і кількість зареєстрованих депутатів наближається до кількості присутніх. Втім, так звану коаліцію ці "мобілізаційні" заходи однаково не рятують.

Михайло Папієв, член комітету з питань регламенту:

"Вони знають, що 226 голосів у них немає, але механізмом політичної корупції на те чи інше голосування можна виміняти по принципу "я тобі - ти мені". І вони можуть підтягнути ще голоси, як це буває з бюджетом. Перед бюджетом фракції заявляють, що вони не будуть голосувати за бюджет. Потім з’являються статті по пожежних машинах, по інших, по інших, по інших. Фракції голосують. Окремим народним депутатам дають на округи якісь кошти, а іншим не дають. І це абсолютно неправильно. Але, тим не менше, вони збирають голоси".

Нагадаємо, ухвалення Держбюджету-2018 у першому читанні затягнулося. У "БПП" прогнозують, що державний кошторис на наступний рік буде ухвалено десь усередині грудня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram