Кабмін пообіцяв живі гроші замість "протокольних"
Загрузка плеера...

У Кабміні вирішили з наступного року запустити монетизацію субсидій для підприємств теплокомуненерго.

На засіданні уряду заявили, що з 1 січня підприємства, які надають послуги з постачання тепла, отримуватимуть живі гроші. Компаніям платитимуть за фактично спожиті послуги, розрахунок за соціальними нормами скасують. У Міністерстві фінансів стверджують, що такий спосіб оплати дозволить викорінити зловживання при нарахуванні матеріальної допомоги.

Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що монетизація замотивує компанії до активної роботи, адже стара система безгрошових розрахунків суттєво обмежує можливості використання ресурсів. Так звані "протокольні" кошти, які теплокомуненерго одержують за свої послуги, можна використовувати лише для оплати продукції. Податки і решту витрат підприємства все одно повинні оплачувати живими грошима.

Більше того, у Кабміні запевняють, що нова система вирішить проблему із заборгованістю компаній перед НАК "Нафтогаз України". Віце-прем'єр Геннадій Зубко стверджує, що теплопостачальні підприємства опинились в заручниках у корпорації саме через нинішню систему оплати субсидій.

Щоправда, урядовці не уточнили, як вирішуватимуть проблему із своєчасністю виплат. За інформацією Мінфіну, на виплату субсидій уряду бракує 10 млрд грн. В бюджеті на допомогу було закладено 60 мільярдів, проте ще до початку опалювального сезону борги держави сягнули 70 мільярдів.

В Кабміні пообіцяли, що після реформи теплокомуненерго отримуватимуть гроші безпосередньо з Держказначейства. Монетизацію субсидій для населення поки не запроваджуватимуть. За це збираються взятись лише після того, як буде налагоджено механізм оплати на рівні компаній.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram