На Авакова почепили браслет
Загрузка плеера...

Сину очільника МВС Арсена Авакова Олександру вдягнули електронний браслет. Він уже навіть встиг сфотографувати свій засіб електронного стеження, прикріплений на нозі, та похизуватися світлиною на сторінці у Facebook. У коментарі під зображенням фігурант корупційного скандалу написав, що "все згідно із законом". Також Аваков-молодший наголосив, що доведе "абсурдність ангажованих звинувачень".

Чимало експертів вважають, що за сина українського міністра-силовика взялися саме зараз, щоби вплинути на частину членів коаліції, і таким чином знайти у парламенті необхідну кількість голосів для підтримки певних дій та рішень влади.

Кирило Молчанов, політолог:

"Навряд спочатку хотіли заарештувати, навіть посадити, сина Авакова. Думаю, це був тиск на міністра внутрішніх справ. Я вважаю, що "наїзд" на сина Авакова, це була превентивна міра, щоб схилити "Народний фронт", коаліцію голосувати".

Проте, на думку політологів, нині справу "наплічників Авакова" будуть намагатися або спустити на гальма, або будуть розвалювати її у судах.

Руслан Бортнік, політолог:

"Цю справу знищують у двох площинах: юридичній та інформаційній. У юридичній – шляхом знищення доказової бази або недопуску слідчих для отримання доказів, які б допомогли довести цю справу до логічного завершення. У політичній площині – спускають на гальма, прибирають із інформаційного простору".

Таким же шляхом пройшло чимало українських високопосадовців, які були й зараз є фігурантами гучних корупційних скандалів та кримінальних справ.

Кирило Молчанов, політолог:

"Те, що цю справу будуть розвалювати, це ні для кого не секрет. У нас усі резонансні справи, за які береться НАБУ, та і не лише НАБУ, розвалюються. Починаючи від справи "діамантових прокурорів" і судді Чауса. Таких справ було загато за ці три роки. Я вже не кажу про Насірова, Мартиненка. На жаль, уся боротьба з корупцією в Україні зводиться лише до резонансних затримань, навіть не арештів. А потім ці справи або спускають на гальма, або розвалюються, коли суспільна увага згасає. Я вважаю, що справа сина Авакова – не виключення".

У демократичних країнах заплямована репутація високопосадовця уже стала б причиною його відставки або відсторонення від посади. Проте для чинного міністра внутрішніх справ України звинувачення на адресу його сина, навпаки, стало способом відбілити свою репутацію, звинувативши інших представників влади в тиску. Спроба народних депутатів звільнити Арсена Авакова з посади зазнала фіаско, за відповідну ініціативу проголосував лише 31 парламентарій.

Руслан Бортнік, політолог:

Виправдовують самого Авакова таким штучним, фейковим голосуванням у парламенті, коли депутати від ББП навмисно виносять на голосування рішення, яке, очевидно, не пройде у парламенті. Але разом із тим заблокує можливість для формування більш прохідного рішення, більш небезпечного для Авакова".

Наразі син міністра МВС Олександр Аваков здав до Міграційної служби свої внутрішній і закордонний паспорти. Зараз він не може змінювати місце проживання та зобов'язаний узгоджувати зі слідчими свої переїзди.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram