США та Британія можуть визнати Голодомор геноцидом
Загрузка плеера...

Парламентарії Великої Британії закликали визнати сталінський Голодомор 1932-1933 років геноцидом української нації.

Паулін Лейте, член правлячої Консервативної партії в Палаті громад, висловила сподівання, що влада Британії визнає штучний голод сталінських часів геноцидом.

За її словами, перекриття Сталіним східного кордону України задля уникнення проїзду селян до Росії на пошуки їжі є ознакою політики проти ідентичності, традицій та культури українців. Сьогодні такі дії назвали б етнічною чисткою.

Підтримав консерваторку і член Лейбористської партії Стівен Паунд. Він зауважив, що це був цілеспрямований геноцид, який знищив покоління, але не український народ.

Також член Шотландської національної партії Карол Монаган зазначив, що шотландський уряд і надалі підтримуватиме Україну й буде солідарним з українцями.

А от присутній на дебатах представник чинного уряду Великобританії наголосив, що визнати Голодомор геноцидом можна лише на основі судового рішення.

Варто зазначити, що Конгресмени США також внесли до Палати представників проект резолюції про визнання Голодомору в Україні геноцидом. Раніше рішення про визнання вже прийняли сенати штатів Вашингтон, Нью-Джерсі й Орегон.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram