Депутати проголосували за Виборчий Кодекс не читаючи його
Загрузка плеера...

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за проект Виборчого кодексу України, яким має бути впроваджена система з відкритими списками.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"226 за, рішення прийнято. Проект Виборчого Кодексу України 3112- 1 прийнятий у першому читанні".

На розгляд парламенту було винесено два проекти виборчого законодавства.

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Там є виборчий кодекс 3112 Писаренка і 3112-1 це Парубія і Ємця. 3112 це той, який відтворює фактично ту саму систему, яка була на минулих виборах і зовсім ніякі не відкриті списки. Це так звана партійна мажоритарка у дуже поганому вигляді і її підтримувати ніяк не можна. А от 3112-1 – відтворює систему з відкритими списками з регіональними преференціями".

Обидва документи розкритикував голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич. Він зауважив, що у законопроектах пропонується повністю змінити виборче законодавство, у тому числі – і про вибори президента, що є неприпустимим. Зрештою, після обговорення на голосування було винесено законопроект 3112-1. Він набрав граничний мінімум голосів. Кнопку "проти" натиснув лише один депутат – позафракційний Сергій Міщенко. Утрималися 42 парламентарії з груп "Відродження" та "Воля народу", фракцій "Народний фронт" та БПП.

Ігор Гринів, народний депутат ("БПП"):

"У мене таке звинувачення до більшості депутатів, бо я думаю, що вони не читали виборчий кодекс. Бо якби вони його уважно прочитали, у них би не піднялася рука за нього проголосувати. Бо голосувати просто за мантри – відкриті виборчі списки це неправильно".

У кулуарах подейкують, що перед голосуванням із проектом виборчого кодексу ознайомилися не більше 10% народних обранців.

Леонід Ємець, народний депутат ("Народний фронт"):

"Я думаю, що це правда. Але ми за минулі два дні, я і мої колеги пояснили всім депутатам, хто хотів почути всі нюанси відповідного законодавства. Що таке відкриті виборчі списки, як це буде відбуватися, чому це реально запустити. Чому і ЦВК і дільничні виборчі комісії мають достатньо строку для того, щоб підготуватися".

Але і після лікнепу питання залишилися навіть у тих, хто віддав свій голос за зміни до виборчого законодавства.  

Ігор Луценко, народний депутат ("Батьківщина"):

"Цей варіант, який набрав 226 голосів, він є кроком вперед, але недостанім кроком для того, щоб запровадити пропорційну систему і боротися з корупційною мажоритаркою".

За словами співавтора законопроекту, народного депутата від фракції "БПП" Олександра Черненка, проект Виборчого кодексу передбачає для виборів народних депутатів запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками. Об’єднує Закон про вибори народних депутатів, місцеві та президентські вибори, Центральну виборчу комісію, Єдиний державний реєстр виборців.

Передбачається, що Україна буде поділена на 27 виборчих регіонів, у кожному з яких партії висувають свої списки, а виборці обов’язкового голосують за одну з цих партій і за бажанням – за одного з кандидатів, якого партія висунула у цьому регіоні.

Прохідний бар’єр із п’ятивідсоткового пропонують замінити на чотиривідсотковий.

На місцевих виборах до сільських, селищних, міських і районних рад, де кількість виборців не перевищує 90 тисяч осіб, пропонується багатомандатна мажоритарна система, коли в окрузі перемагає не один кандидат, а від двох до чотирьох.

Багато депутатів вважають, що насправді нове виборче законодавство докорінно нічого не змінить. Зараз депутати готують правки до другого читання. Ухвалити Виборчий кодекс у цілому парламентарії планують за два тижні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram