Законопроект про реінтеграцію Донбасу застряг у комітеті
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко закликав активізувати роботу щодо законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Про це заявила представник гаранта у парламенті, нардеп Ірина Луценко. Наразі до документа запропоновано декілька сотень правок. Однак жодної з них Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони не зміг розглянути 6 листопада, бо засідання не відбулося через відсутність кворуму. Розгляд законопроекту перенесли на середу, 8 листопада.

Експерти наголошують, що реінтеграція непідконтрольних Києву територій Донбасу – це не лише повернення під контроль тимчасово окупованих територій. Передусім це повернення громадян нашої держави, які там проживають. І зробити це, на переконання фахівців, буде непросто. У Міністерстві інформполітики працюють над стратегією інформаційної реінтеграції Донбасу, яка є продовженням державної політики у цьому напрямку.

Еміне Джапарова, перший заступник міністра інформполітики:

"Для нас Донбас – це не лише територія. В першу чергу – це люди, це кілька мільйонів громадян України, які іноді не розділяють позицію, яка артикулюється сьогодні на материку. Але все одно мені здається, що тривалий процес роботи переконання їх у тому, що українська ідентичність сьогодні формується, донесення того, що таке українська ідентичність, і популяризація України і українськості в тому числі і на окупованих територіях".

При обговоренні проблеми повернення окупованих територій виникає питання відбудови зруйнованого регіону. Тут мова йде не лише про інфраструктуру чи підприємства, а про створення належних умов для повернення тих людей, які вимушено покинули свої домівки. І тут, на думку соціологів, під час вирішення цього питання особливу увагу треба приділити молоді та дітям.

Ольга Балакірєва, голова правління інституту соціальних досліджень:

"Одне із останніх наших соціологічних досліджень проводилося серед учнів старших класів, щоб з'ясувати яким чином вони дивляться на ситуацію, як вони її сприймають. У них бажання поїхати звідти. От це велике питання: для кого ми будемо робити реінтеграцію, відновлювати території, якщо молодь і діти хочуть звідти поїхати? Це один із ключових аспектів".

Водночас, за словами фахівців, проблеми, які можуть виникнути після повернення територій, не є такими простими, як здається на перший погляд. Лише за наявності загальнонаціональної стратегії боротьба за повернення тимчасово непідконтрольних Києву українських земель буде успішною.

Нагадаємо, що законопроект про реінтеграцію Донбасу №7163 може бути розглянутий у другому читанні наступного тижня. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Однак для цього профільний Комітет Ради має ретельно попрацювати із правками.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram