Після облав Міноборони нагадало правила призову
Загрузка плеера...

Після гучних випадків облав на призовників у Києві і Львові у Міністерстві оборони вирішили нагадати правила призову. У відомстві зазначили, що впродовж десяти днів після початку призову молоді люди повинні самостійно прибути на дільницю. Якщо ж вони не з'являться, військкомати можуть звернутись по допомогу до Національної поліції. Після цього правоохоронці можуть оголошувати в розшук і затримувати людей, що ухиляються від служби.

У Міністерстві оборони дійшли висновку, що операція, яку проводили у Львові, відбулась без порушень. Тут стверджують, що молодих людей не затримували, їм лише віддали повістки і відпустили. Крім того, у Міноборони стверджують, що не отримували жодних скарг. Військовослужбовці нагадали, що зараз війську потрібні солдати строкової служби.

Тим часом в офісі омбудсмена вважають, що військовослужбовці зобов'язані проводити вручення повістки за окремою процедурою: у ході розшуку осіб, що ухиляються від служби, та за місцем проживання. У Львові ж виклики до дільниці вручали лише за віковою ознакою просто посеред міста.

В ніч на 4 листопада поліція заблокувала провулок поблизу нічного клубу у Львові. Правоохоронці почали перевіряти документи молодих людей. Після цього повістки вручили 12 особам. Голова Львівської обладміністрації Олег Синютка схвалив проведення таких операцій.

28 жовтня правоохоронці провели обшуки у київському клубі Jugendhub. Тоді, зокрема, було затримано близько 30 осіб призовного віку. В офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини обурились діями силовиків і підготували клопотання до ГПУ та Міноборони. Кілька днів тому голова Нацполіції Сергій Князєв назвав нісенітницею заяви про примусову мобілізацію. Князєв запевнив, що поліцейські не втручаються у роботу збройних сил.

За даними Генштабу, сьогодні контракти на строкову службу уклали 30 тисяч осіб.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram