Глава польського МЗС зриває візит Дуди до Києва
Загрузка плеера...

У середині грудня до Києва планував прибути президент Польщі Анджей Дуда. Проте візит глави держави опинився під загрозою зриву через міністра закордонних справ нашого західного сусіда Вітольда Ващиковського, який продовжує повсякчас цілеспрямовано поглиблювати лінію розколу між двома країнами.

Після відвідин Львова урядовець дав розширене інтерв’ю радіо "Тройка", у якому заявив, що Україна "використовує" Польщу. На думку пана Ващиковського, офіційний Київ не бажає розв’язувати історичні та освітні проблеми, оскільки впевнений, що Варшава за будь-яких обставин залишиться "адвокатом" України в Європейському Союзі. До того ж, з вуст дипломатів весь час лунають відмовки про конфлікт на Сході, які міністр вважає недостатніми.

Ващиковський має намір всерйоз порушити питання про складання "чорних списків" українців, яким буде заборонений в’їзд.  Окрім того, чиновник дорікнув Києву за відмову від долучення Польщі до переговорного процесу стосовно Донбасу. Усі свої песимістичні спостереження очільник МЗС донесе до президента, який має вирішити – їхати в гості до Петра Порошенка чи відмовитися від візиту.         

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram