Колмогорова звільнили, справа пішла на перегляд
Загрузка плеера...

Київський Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних і цивільних справ відправив на перегляд справу бердянського прикордонника та постановив звільнити Сергія Колмогорова з-під варти.

Під час засідання суду сторона захисту просила представників Феміди задовольнити касаційну скаргу, скасувати рішення Приморського суду, закрити кримінальне провадження і не застосовувати до Сергія Колмогорова кримінального покарання у зв'язку з недоведеністю провини. Водночас сторона обвинувачення заявляла, що підсудному нібито був відданий наказ лише перевірити автомобіль та особу водія.

Командир тактичного угрупування прикордонників, до складу якого у 2014-му році входив і Сергій Колмогоров, стверджує, що його підлеглий виконав наказ, який отримав від свого командування, відповідно до вимог інструкцій.

Олег Медведчук, генерал-майор, керівник тактичного угрупування прикордонників в секторі "М" АТО (2014 р.):

"Сергій Колмогоров був моїм побратимом, моїм підлеглим, і виконав бойову задачу, зупинив порушника. Є чіткий підхід у цій ситуації. Як можна перевірити автомобіль, якщо він не буде зупинений? В умовах бойових дій кожен військовослужбовець приймає рішення самостійно, залежно від загрози розвитку ситуації. Якщо Колмогорову був відданий наказ зупинити транспортний засіб тим способом, який є у військовослужбовців. Дорога не була перекопана, блоків він не міг ніяких встановити, у нього була у руках зброя і він сам особисто. Він вийшов на дорогу, показав рукою знак зупинитись, здійснив попереджувальний постріл, машина повинна була зробити те, що вимагав військовослужбовець в умовах бойового військового часу".

Олег Медведчук наголосив, що Сергій Колмогоров виконував свій службовий обов'язок у час серйозної загрози як для територіальної цілісності країни, так і для життя самих військовослужбовців.

Олег Медведчук, генерал-майор, керівник угрупування прикордонників в секторі "М" АТО (2014 р.):

"У той час були серйозні загрози, які стосувалися захоплення Маріуполя. Ця інформація стосувалася не лише сухопутної операції ворога, а у тому числі з використанням морської ділянки, де якраз виконував обов'язки Колмогоров. Він прикривав ділянку біля узбережжя моря, де були пункти технічного спостереження".

Генерал-майор у запасі також повідомив, що у ході з'ясування усіх обставин цієї резонансної справи його не допитували. Однак у разі повторного розгляду справи він буде клопотати, щоб долучитися до процесу або як експерт, або як свідок.

Олег Медведчук, генерал-майор, керівник угрупування прикордонників в секторі "М" АТО (2014 р.):

"Мене не допитували. На даний час в касації докази не досліджують і не подаються. Я практично впевнений, що суд прийме законне рішення і Колмогоров буде звільнений".

У залі суду, а також під будівлею, де відбувалося слухання, було чимало побратимів підсудного, активістів і народних депутатів, які прийшли підтримати Сергія Колмогорова.

Як зазначають експерти, сам процес перегляду цієї справи може затягнутися на доволі тривалий термін.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram