"Райські" офшори стали причиною світового скандалу
Загрузка плеера...

Журналістське розслідування стало причиною чергового міжнародного скандалу. Оприлюднену інформацію за резонансом вже порівняли з "Панамагейтом".

Міжнародний консорціум журналістів опублікував документи про фінансові оборудки більш ніж 120 політиків і високопосадовців. У списках причетних до махінацій опинились перші особи 50 країн світу.

Матеріали розслідування пов'язані з офшорними фірмами, що зареєстровані в острівних державах Атлантичного і Тихого океану (Бермудських, Багамські, Кайманові острови тощо). Використовуючи сприятливий податковий клімат цих країн, високопосадовці вивели сюди близько 8 трильйонів євро. Документи, які засвідчують оборудки, вже назвали "паперами райських островів" або ж "райськими паперами".

Першою про розслідування повідомила німецька газета Süddeutsche Zeitung. Тут заявили, що до фінансових махінацій причетні люди, наближені до президента США Дональда Трампа. У матеріалах згадано держсекретаря Сполучених штатів Рекса Тіллерсона, королеву Великобританії Єлизавету ІІ, колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шрьодера, друзів прем'єра Канади Джастіна Трюдо.

До офшорних схем, за інформацією преси, причетні також зірки. Це Мадонна, лідер гурту U2 Боно і акторка Кіра Найтлі. Крім того, послугами "райських" компаній користувались такі відомі фірми, як Nike, Apple і Siemens.

Українські журналісти вже повідомили, що у "райських паперах" фігурують прізвища більш ніж десяти українських політиків. Згадано там і Президента України Петра Порошенка.

Польща вже закликала Євросоюз негайно розібратись із цим скандалом. Нагадаємо, навесні 2016 року журналісти опублікували матеріали розслідування про так звані панамські офшори.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram