Румуни невдоволені змінами у системі правосуддя
Загрузка плеера...

Близько 10 тисяч румунів 5 листопада вийшли на акцію протесту з вимогою відкликати з парламенту законопроекти про внесення змін у систему правосуддя. Про це повідомили місцеві ЗМІ.

За словами одного з організаторів акції, у Румунії настав час для вільних висловлювань проти підпорядкування органів правосуддя румунським політикам.

Маніфестанти зупинили рух вуличного транспорту в центрі Бухаресту і вигукували гасла проти беззаконня та висловлювали небажання жити в таких умовах.

Організатори протесту повідомили, що акції відбулися у великих містах країни, таких як Тімішоара, Арад, Ясси, Сібіу, Констанца і Галац.

До протестів долучилися і прихильники колишнього прем’єра Румунії Дачіана Чолоша, який керує політичним рухом "Румунія – 100".

Відповідно до законопроектів, внесених правлячою коаліцією в парламент, Юридична інспекція, яка раніше підпорядковувалася Вищій Раді магістратури, перейде в підпорядкування Міністерства юстиції. Планується також обговорення низки законодавчих актів про пом'якшення кримінального покарання за корупцію.

Раніше проти пакету законопроектів щодо правосуддя виступали як представники Вищої Ради магістратури, так і Вища Рада прокурорів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram