Польський міністр знову провокує скандал
Загрузка плеера...

Польська влада знову розпалює конфлікт з Україною через різницю у поглядах на певні історичні події. Перебуваючи у Львові, міністр закордонних справ сусідньої республіки Вітольд Ващиковський здійснив відверту провокацію, грубо порушивши узгоджений графік офіційного візиту.

Урядовець мав відвідати музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького". Перед тим, як увійти туди, Ващиковський запитав директора музею Руслана Забілого щодо подій 1918 року на Західній Україні. Чоловік прямо сказав, що наші історики називають той період окупацією з боку Польщі. Після цих слів очільник МЗС розвернувся та пішов геть.  Пан Забілий охарактеризував реакцію Ващиковського як "умисний політичний крок".

Зазначимо, що під час візиту міністр зробив ряд суперечливих заяв. Зокрема, він вимагав від українських колег-дипломатів згоди на  демонтаж наших пам’ятників, що були збудовані в Польщі нібито незаконно. При цьому Ващиковський відмовився коментувати долю польських пам’ятників на території України, встановлених без жодного дозволу.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram